講結論先:Anker 喺香港賣緊嘅行動電源,係三條性格完全唔同嘅線——Nano 把充電線塞返入機身、MagGo 行 Qi2 磁吸貼實機背、Prime 把輸出推到二百瓦以上專門餵手提電腦。淨係比容量數字,好大機會揀錯。
另一個繞唔開嘅問題係安全。Anker 前排先為部分批次電芯做過召回,而帶尿袋上機同北上嘅規矩亦收緊咗,型號啱唔啱用,同你平時去邊度直接有關。
Gadget Memo 編輯部逐款拆咗香港現售型號嘅官方規格、可用電能、輸出上限同保養安排,再夾埋香港嘅上機同認證要求,等你睇完知道自己應該行邊條線。
Anker 行動電源好唔好?先搞清楚香港現售嘅三條產品線

好多人揀 Anker 行動電源,第一眼就望容量:10,000mAh 定 20,000mAh、邊部大就邊部好。但 Anker 而家喺香港賣緊嘅尿袋,其實係三條完全唔同定位嘅線,容量只係其中一個變數,真正決定你用唔用得順手嘅係輸出上限、有冇自帶線同埋機身形態。
Anker 係咩來頭?香港由邊個代理同售後
Anker 屬於 Anker Innovations 旗下嘅充電周邊品牌,產品線由充電器、充電線一路去到擴展基座同儲能。香港冇 Anker 自家開嘅品牌官網,而係由本地代理負責入貨同售後——行貨嘅維修同保養查詢,而家統一交畀 Anker 香港客戶服務中心處理,地址喺葵涌打磚坪街麗晶中心,查詢電話係 6408 3961。
- 行貨先有本地保養:Anker 香港明確表示唔會處理非本地行貨,水貨要自己搵返買入嘅渠道。
- 要保留兩樣嘢:正本收據(發票)同產品包裝上面嘅保養貼紙,維修查詢時要出示。
- 保養年期睇型號:Prime 系列官方隨機文件寫住 24 個月保養,其他系列以實際包裝同代理公佈為準。
Nano、MagGo、Prime 三條線各自解決咩問題

三條線嘅命名其實已經講晒佢哋想解決嘅問題,記住呢三句就唔會揀錯大方向。
- Nano:把體積壓到最細,再把充電線塞返入機身。目標係「出門淨係帶一件嘢」。
- MagGo:行 Qi2 磁吸標準,貼實喺手機背面就開始充。目標係「唔想再拎住條線」。
- Prime:把輸出推到 200W 以上、加埋智能顯示屏同 App。目標係「連手提電腦都要餵得飽」。
香港而家主要買到嘅 Anker 行動電源型號
以下係香港零售渠道現時較常見嘅幾款,之後每一段都會逐部拆開講:
- Anker Nano 10K 45W(A1638):10,000mAh、自帶 70cm 伸縮 USB-C 線、智能顯示屏。
- Anker MagGo Qi2 10K 15W(A1664):10,000mAh 磁吸款,機身 14.7mm。
- Anker Nano MagGo Qi2 5K 15W(A1665):5,000mAh 磁吸款,機身只有 8.6mm、122 克。
- Anker Prime 20K 220W(A110B):20,100mAh、單口最高 140W、總輸出 220W。
- Anker 25K 165W(A1695):25,000mAh、內建兩條線、總輸出 165W。
- Anker Prime 26K 300W(A110A):26,250mAh、總輸出 300W,雙口回充最高 250W。
Anker Nano 系列:一部機搞掂電同線嘅通勤之選

Nano 線最抵買嘅理由好直接:唔使再帶多條 USB-C 線。以往出門要喺袋入面翻線頭、線纏住鎖匙同耳機嘅情況,內建伸縮線一部過解決。代價係機身會厚咗。
Anker Nano 10K 45W 自帶伸縮線規格拆解

呢部係 Nano 線入面最多人問嘅一款,官方規格如下:
- 總容量:10,000mAh。
- 內建線:70cm 伸縮 USB-C 線,用完輕輕一拉就自動收返入機身。
- 連接埠:2 個 USB-C、1 個 USB-A。
- 輸出:USB-C 內建線同 USB-C 埠各自最高 45W,USB-A 最高 22.5W。
- 輸入:USB-C 內建線同 USB-C 埠各自最高 30W。
- 總輸出:多口同時使用時最高 24W。
- 機身尺寸:81.5 × 50.5 × 36 毫米,重量約 230 克。
三十六毫米厚度喺同容量嘅尿袋入面算厚,放褲袋會頂住,但塞背囊或者斜孭袋就冇乜感覺。外殼做圓角,握住唔會割手。
45W 實際去到邊?多口同時用會跌到幾多

45W 呢個數字要分開兩件事睇。第一,最高輸出淨係喺單一 USB-C 出力嗰陣先去得到;官方同時列明呢個 45W 上限對應嘅係支援相應協議嘅 Android 同平板,iPhone 17 系列用返 USB-C 埠或者內建線係最高 40W。第二,一旦你插多過一件嘢,功率就會分薄。
- 只用 USB-C 伸縮線:可以發揮最高 45W,急住補電就用呢個。
- USB-C 加 USB-C:手機加平板一齊叉,總功率跌到 22.5W 左右。
- 三個輸出一齊用:總輸出最高 24W,只適合慢慢維持電量。
即係話,如果你經常要同時餵三件嘢,唔好期望佢仲係一部快充機;想快,就一次淨係插一件。呢一點喺本地傳媒嘅開箱實測入面都有量度過,實際手感同官方講法一致。
智能顯示屏睇到嘅唔止係電量
機身正面嘅細屏幕撳一下就顯示剩餘電量百分比,比起傳統四格 LED 燈準確好多——四格燈剩返一格嗰陣,你根本估唔到係 24% 定 6%。呢部機仲會顯示電池循環次數、電池健康度同溫度,對長線用同埋判斷幾時應該換機好有用。
延伸閱讀:Momax 尿袋好唔好?2026熱門型號推介、對比Anker/小米及安全貼士
Anker MagGo 磁吸線:iPhone 用家最直接嘅選擇

MagGo 係 Anker 行 Qi2 磁吸標準嗰條線。Qi2 把 Apple MagSafe 嗰套磁環同對位機制寫入公開標準,所以第三方電池都做到貼實機背、15W 無線快充。對 iPhone 用家嚟講,分別唔係快幾多,而係唔使再拎住條線行。
Anker MagGo Qi2 10K 15W:磁吸加金屬邊框

呢部係 MagGo 線入面容量最大嗰款,官方規格如下:
- 總容量:10,000mAh。
- 連接埠:1 個 USB-C,另加 Qi2 無線充電。
- 輸入:USB-C 最高 30W。
- 輸出:USB-C 最高 30W、無線最高 15W。
- 機身尺寸:104 × 70.6 × 14.7 毫米,四邊用金屬框。
14.7 毫米厚度貼喺手機背面之後,成個組合厚度接近一部半手機。單手握住打字冇問題,但放褲袋就會明顯突出。
Anker Nano MagGo Qi2 5K 15W:8.6mm 薄身通勤款

如果你返工只係想補返一次電,5,000mAh 嗰部先係正確答案。
- 總容量:5,000mAh。
- 機身厚度:8.6 毫米(102 × 70.6 毫米),重量 122 克。
- 輸入:USB-C 最高 20W。
- 輸出:USB-C 最高 20W、無線最高 15W。
- 散熱:內部加入石墨烯導熱層,官方把機身表面溫度控制喺 40°C 以下。
官方引述嘅行業常見水平係 48°C,Anker 把呢部壓到 40°C 以下。呢個數字對磁吸電特別緊要——佢係貼實手機背脊嘅,熱量會直接傳返落手機電池度。
磁吸方便,但要接受嘅兩個代價

磁吸唔係免費午餐,落單前要諗清楚兩件事。
- 無線本身就蝕電:電磁感應過程有損耗兼發熱,同一部機用無線同用線叉,可用電能可以差三至四成。
- 磁力同機殼有關:手機殼太厚或者唔支援磁環,吸力會弱好多,行路擺袋就有機會跌落嚟。
所以磁吸款最啱嘅用法係「短時間、細電量、唔想拎線」;要大量補電,仲係應該插返條線。
延伸閱讀:iPhone 17 Pro Max 好唔好?【詳細評測】散熱、相機、續航力升級攻略
Anker Prime 系列:幫手提電腦補電先真係用得着

Prime 係 Anker 最高階嗰條線,特徵係單口輸出去到 140W、總輸出過 200W,再加智能顯示屏同 App 連線。呢類機唔係買嚟補手機電,係買嚟喺冇插座嘅地方繼續開工。
Anker Prime 20K 220W:140W 單口同 100W 回充

- 總容量:20,100mAh(72.36Wh)。
- 單口輸出:USB-C 最高 140W,USB-A 最高 22.5W。
- 總輸出:最高 220W,來自兩個 USB-C 加一個 USB-A。
- 輸入:USB-C 最高 100W,官方數字係 25 分鐘回到五成電。
- 機身:147 × 50 × 44 毫米、510 克。
要留意 140W 呢個上限有兩個前提:一條支援 5A 嘅線,同埋同時只用一個口。三口齊開嘅話,官方分配係 100W 加 100W 加 20W。
Anker Prime 26K 300W:三口合共 300W 嘅旗艦

- 總容量:26,250mAh(99.75Wh)。
- 總輸出:最高 300W,單口最高 140W。
- 輸入:單口最高 140W,雙 USB-C 同時入電最高 250W,官方數字係 13 分鐘回到五成、40 分鐘去到八成。
- 智能分配:PowerIQ 4.0 偵測接咗咩裝置再分配功率;安全方面用 ActiveShield 4.0。
- 機身:159.9 × 38 × 62.7 毫米、600 克。
99.75Wh 呢個數字係特登貼住 100Wh 上限做嘅——再大就要向航空公司申請。600 克嘅重量亦都好實在,日日孭住返工係負擔。
智能顯示屏加 App,電量同溫度睇得一清二楚

Prime 兩部機都可以用手機 App 睇即時輸入輸出功率、電池溫度同剩餘電量,仲可以逐個埠調整輸出設定同換屏幕待機畫面。對於要同時餵幾件器材嘅人,呢個功能唔係花招——你會即刻見到邊個埠食緊幾多 W,唔使靠估。
延伸閱讀:Belkin 行動電源好唔好?叉電效率出色|全系列尿袋型號比較
Anker 25,000mAh 165W:介乎通勤同出 trip 之間嗰部

A1695 呢部喺定位上好特別:容量接近 Prime 26K,但走返 Nano 嗰套「線都內建埋」思路,結果變成一部唔使帶任何配件嘅工作機。
兩條內建線加一個 USB-A 嘅組合
- 總容量:25,000mAh。
- 內建線:一條 69cm 伸縮 USB-C 線,另加一條 30cm USB-C 線。
- 輸出:內建線同 USB-C 埠各自最高 100W,USB-A 最高 33W,總輸出最高 165W。
- 機身:156.97 × 53.85 × 49.02 毫米、595 克。
三個 USB-C 出力點各自去到 100W,即係一部 MacBook 加一部平板加一部手機可以同時開工,唔使爭。
100W 雙向快充同 ActiveShield 2.0

入電同出電都係最高 100W,所以佢自己回滿電嘅時間唔會拖得太耐。安全方面行 ActiveShield 2.0,會持續監察溫度同輸出狀態。要達到 100W 入電,一樣要用 5A 線同埋 100W 或以上嘅火牛。
顯示屏睇電池健康度同循環次數

A1695 塊屏幕除咗顯示剩餘電量同回充剩餘時間,仲會逐個埠列出即時功率、顯示電池溫度同健康度百分比。呢個係買貴機先有嘅實際好處:你唔會等到部機突然唔夠力,先知佢老化緊。
邊類人買呢部先唔會後悔

如果你出門要帶手提電腦、相機同手機,而且經常一去就成日冇插座,呢部係三者之中最平衡嘅選擇——容量夠、內建線夠、595 克又未去到最重。相反,如果你日日只係補手機電,25,000mAh 對你嚟講只係多咗半斤重量。
延伸閱讀:Verbatim 行動電源好唔好?Charge ‘n’ Go 全系列比較、107Wh 上機陷阱
容量數字睇落好大,實際入到手機有幾多?

呢一段係揀尿袋最多人誤會嘅地方。包裝寫 10,000mAh,唔代表你部手機真係食到 10,000mAh。
標示容量同可用電能中間差幾多
行動電源內部電芯係 3.6V 至 3.7V,但輸出去手機要升壓到 5V 或以上,呢個轉換過程本身就會蝕電,加上電路同發熱損耗,Anker 官方講法係典型損耗介乎三成到四成半。換算返:
- 5,000mAh 磁吸款:實際大約提供 2,750 至 3,500mAh 畀裝置。
- 10,000mAh:大約可以幫一部 4,000 至 5,000mAh 電池嘅手機補 1.5 至 2 次。
- 20,100mAh:官方寫明滿電之後大約提供 11,250mAh。
所以睇容量之前,不如反過來諗:你一日要補幾多次電?答案通常係一次或者兩次,噉 10,000mAh 已經足夠,唔使追 20,000mAh。
轉換效率點解型號之間爭咁遠
轉換效率就係量度「蝕得多唔多」嘅指標。本地一次橫向測試量度過十五款 10,000mAh 樣本,結果由 79.2% 去到 95.3%,中間相差超過十六個百分點——同樣標示 10,000mAh,用家實際攞到嘅電量可以差成兩成。呢個差距同定價唔一定成正比,睇獨立測試比睇品牌可靠。
無線充電仲要再蝕一浸
磁吸款仲要再計多一重。同一部機用無線模式,可用電能會比有線模式少大約 28.7% 至 43.3%,原因係電磁感應本身有能量損耗兼發熱,屬技術限制多過個別產品做得差。追求速度同電量嘅話,插線永遠著數。
延伸閱讀:小米行動電源好唔好?小米尿袋全系列型號比較、回收事件與上機規定
安全性:由 Anker 召回事件學到嘅嘢
講 Anker 而唔講召回,篇文就唔完整。呢單嘢同時係佢最被質疑嘅一點,亦都係最值得學嘅一課。
Anker 召回咗啲乜?香港行貨牽涉邊個型號
Anker 先後喺唔同市場為部分批次行動電源發起主動召回,成因係安全檢查發現某供應商部分批次嘅「行業通用電芯」有未經批准嘅原材料變更,長期循環使用之後有機會令隔膜絕緣失效,引致過熱甚至燃燒。
- 內地召回名單:A1642、A1647、A1652、A1680、A1681、A1689、A1257 嘅部分批次。
- 香港行貨:Anker 香港最終確認行貨受影響嘅只有 A1647 一款,並列明三組產品序號;Anker 香港亦講明唔會處理非本地行貨。
- 處理方法:立即停用,唔好自行掉入充電池回收箱或垃圾箱,要聯絡代理安排驗證、回收同退款或換貨。
- 更早期嘅一次:PowerCore 10000(型號 A1263)曾經因為起火風險召回超過 115 萬顆,嗰批貨 2016 至 2019 年生產、2022 年停售。
呢批召回喺內地涉及嘅型號數量比香港多,本地科技媒體亦整理過完整名單同處理流程,手上有同系列舊機嘅可以逐個型號對返。
工業級電腦掃描睇到嘅內部分別

美國新創公司 Lumafield 用微焦點電腦掃描儀掃過五顆唔同版本嘅 PowerCore 10000(A1263),把召回同未召回批次並排比較,結果好值得讀者知:
- 接線工藝唔同:被召回嘅三個樣本正負極都用扁平焊帶接匯流排,未受影響嘅兩個樣本用返傳統絕緣軟線。
- 安全距離太窄:其中一個樣本嘅負極焊帶距離正極只有 0.52 毫米,另外兩個分別係 1.12 毫米同 1.58 毫米,距離最闊嗰個亦見到輕微扭曲。
- 電芯混用:五個樣本都用三節 18650 圓柱電芯,但其中一個嘅內部結構同其餘四個明顯唔同,反映生產期間電芯規格唔統一,追溯難度大增。
- 新設計簡化咗:同場掃描嘅較新型號改用單體鋰聚合物軟包電芯,封裝效率達 90% 至 95%,電路板改用更成熟嘅高密度貼片工藝,裝配失誤機會較細。
而家買新機可以留意咩
召回係針對特定批次,唔等於全線唔安全,但佢提醒咗幾樣揀機時可以睇得到嘅嘢。
- 揀有電池健康度顯示嘅型號:Nano 10K 45W、25K 165W 同 Prime 兩部都睇到循環次數同健康度,老化有得預警。
- 留意保護機制命名:ActiveShield 2.0/4.0 係 Anker 自家嘅溫度同輸出監察機制,高階型號先有。
- 買行貨、留單:一旦有召回或者要保養,序號同收據就係你唯一嘅憑證。
- 見到異常即刻停用:電池膨脹、外殼變形、用嗰陣異常燙手或者充電唔穩定,都應該即停並安排回收。
第三方測試同香港用家評價點睇

官方規格人人都寫得靚,所以橫向測試同真實用家反饋先係補完整幅圖嘅材料。
本地橫向測試講咗咩
消費者委員會第 596 期《選擇》月刊做過一次外置充電器測試,覆蓋十五款標示 10,000mAh、支援磁吸無線充電嘅樣本,測試項目包括轉換效率、充電效能、安全表現同耐用程度。結果係十五款全部通過短路保護、過度充電同跌落測試等基本安全要求,但效能表現參差。
Anker 喺呢類測試入面嘅位置
喺嗰次測試入面,Anker 嘅 MagGo 磁吸型號 A1664 屬於表現穩陣嗰批,而消委會亦指出樣本之間嘅表現同定價唔一定成正比,最平嗰款反而攞到最高總評。換句話講,揀 Anker 買嘅唔係「一定最勁」,而係穩定嘅做工、齊全嘅保護機制同埋有本地售後跟進。
用家實際講開嘅優點同缺點
- 優點:質感同細節:金屬邊框、圓角外殼同顯示屏係用家最常提到嘅加分位。
- 優點:協議支援闊:PowerIQ 智能識別加 PD 相容,Android、iPhone、平板同筆電都收得。
- 缺點:同容量嘅機身較厚較重:內建線同高功率電路要空間,Nano 10K 45W 厚 36 毫米就係例子。
- 缺點:多口同時用會大幅降速:呢點官方有寫,但唔少人買咗先發現。
- 缺點:磁吸款發熱感明顯:無線模式貼住手機背,夏天香港室外會覺得燙手。
帶尿袋上機同北上:香港同內地規矩唔同

買咗之後仲有一關:帶出門。呢兩年航空同內地嘅規矩都收緊咗,型號啱唔啱用,同你去邊度有直接關係。
香港民航處同航空公司嘅限制
以下幾條係香港民航處同國際民航組織現行嘅基本要求,各家航空公司仲可能有額外規定。
- 只可以手提:外置充電器要以手提行李形式帶上機,每名旅客最多兩個。
- 機上唔准叉:現時所有航班都禁止喺機艙為外置充電器充電。
- 要獨立保護:放喺保護套內防止短路,而且唔可以放頭頂行李架。
- 容量上限:一般唔超過 100Wh 嘅電源毋須航空公司特別批准,但個別航空公司同目的地可能另有規定。
mAh 同 Wh 點換算先唔會計錯
登機規定睇嘅係 Wh 唔係 mAh。換算公式係「Wh = mAh ÷ 1000 × 電壓」,鋰電芯一般當 3.6V 至 3.7V 計,所以 100Wh 大約等於 27,000mAh。
- Anker Prime 20K 220W:官方標示 72.36Wh,喺 100Wh 以內。
- Anker Prime 26K 300W:官方標示 99.75Wh,貼住上限但仍然喺線內。
- 買之前睇機身印字:正規產品會直接印 Wh 數,唔使自己估。
北上要留意嘅 3C 認證
中國民航局已經禁止旅客攜帶冇 3C 認證、3C 標識不清晰,或者屬於被召回型號嘅外置充電器搭乘中國境內航班;2026 年 3 月起獲 3C 認證嘅產品,仲要喺標誌旁加印追溯二維碼先可以出廠同銷售。經常返內地嘅話,落單前要認清機身有冇呢個標識,唔好假設大品牌就一定有。
日常保養:點樣令電芯用耐啲
- 唔使用到清零先充:日常維持喺兩成到八成之間,對鋰電池壽命最好。
- 充滿盡快拔:長時間掛住插座冇好處。
- 長期唔用點擺:把電量留喺六成左右,放喺陰涼乾爽地方。
- 唔好長期狂用最高功率:頻繁高功率快充會加速發熱同老化。
- 極端溫度避開:高溫環境存放會令可用電能明顯流失。
延伸閱讀:inno3c 行動電源好唔好?北上唔怕被扣|CCC認證全系列比較 LX-12同i-PB15點揀
Anker 行動電源型號比較表同常見問題

把上面幾部機嘅官方數字放埋一齊睇,分野就好明顯:容量最大嗰部唔一定輸出最勁,而輸出最勁嗰部亦唔一定啱你日日孭住。
| 比較項目 | Nano 10K 45W (A1638) | MagGo Qi2 10K (A1664) | Nano MagGo Qi2 5K (A1665) | Prime 20K 220W (A110B) | 25K 165W (A1695) | Prime 26K 300W (A110A) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 標示容量 | 10,000mAh | 10,000mAh | 5,000mAh | 20,100mAh (72.36Wh) | 25,000mAh | 26,250mAh (99.75Wh) |
| 單口最高輸出 | 45W | USB-C 30W | USB-C 20W | 140W | 100W | 140W |
| 無線輸出 | — | Qi2 15W | Qi2 15W | — | — | — |
| 總輸出 | 24W(多口同時) | — | — | 220W | 165W | 300W |
| 最高輸入 | 30W | 30W | 20W | 100W | 100W | 單口 140W/雙口 250W |
| 自帶線 | 70cm 伸縮 USB-C | 冇(磁吸) | 冇(磁吸) | 冇 | 69cm 伸縮 + 30cm | 冇 |
| 顯示屏 | 智能顯示屏 | 冇 | 冇 | 智能顯示屏 + App | 智能顯示屏 | 智能顯示屏 + App |
| 機身尺寸 (mm) | 81.5 × 50.5 × 36 | 104 × 70.6 × 14.7 | 102 × 70.6 × 8.6 | 147 × 50 × 44 | 157 × 53.9 × 49 | 159.9 × 38 × 62.7 |
| 重量 | 約 230 克 | — | 122 克 | 510 克 | 595 克 | 600 克 |
| 最啱邊類人 | 一部機搞掂電同線 | iPhone 日常磁吸 | 返工輕量補一次電 | 筆電外出開工 | 筆電+相機+手機 | 出 trip 多裝置 |
表入面最值得留意嘅係「總輸出」同「單口最高輸出」兩行——Nano 10K 45W 單口有 45W,但三口齊開只剩 24W;Prime 26K 300W 單口同樣係 140W,分別喺佢可以三口一齊食到 300W。
常見問題 (FAQ)
Anker 行動電源 好唔好?香港買行貨定水貨着數?
以做工、協議支援同保護機制嚟講,Anker 屬於穩陣嗰批,但同價位一樣有表現唔錯嘅對手,所以唔好當「買 Anker 就一定最好」。香港買行貨最大分別係售後:Anker 香港客戶服務中心只處理本地行貨,水貨出事就要自己搵返原本渠道,呢個差別喺召回事件之後特別明顯。
10,000mAh 同 20,000mAh 應該點揀?
由「你一日要補幾多次電」倒推。一日補一至兩次,10,000mAh 已經夠,而且細部輕啲;要幫手提電腦補電、或者一去成日冇插座,先值得跳上 20,000mAh 以上,因為重量差可以去到兩倍。
Anker 嘅磁吸款無線充電係咪好慢?
Qi2 標準嘅 15W 對 iPhone 嚟講唔算慢,但無線模式本身會蝕電——可用電能比有線少大約三至四成,而且會發熱。急住補電就插返 USB-C 線,行街唔想拎線先用磁吸。
部機顯示嘅電池健康度跌咗,係咪要換?
鋰電池隨住循環次數增加,可用電能一定會下降,屬正常老化。真正要即刻停用嘅訊號係電池膨脹、外殼變形、用嗰陣異常燙手或者充電唔穩定,見到呢幾樣就唔好再用,要安排回收。
Anker 行動電源香港保養係點?
行貨保養同維修由 Anker 香港客戶服務中心負責,Prime 系列官方文件寫住 24 個月保養,其他系列以包裝同代理公佈為準。送修時要準備正本收據同包裝上嘅保養貼紙,兩樣都要齊先享到保養權益。
帶 Anker 尿袋上機同北上有咩要注意?
上機只可以手提、每人最多兩個、機上唔准為佢充電,而且要獨立保護、唔可以放頭頂行李架;容量方面 100Wh 以下一般免申請。北上就要額外確認機身有冇清晰嘅 3C 標識,冇標識或者屬召回型號係唔准帶上中國境內航班嘅。

延伸閱讀:旅行轉插推薦 2026|12 款 GaN 萬能轉插比較同安全用法
揀邊部,其實由你最常喺邊度冇電決定。日日返工返學、想一部機連線都慳埋,Nano 10K 45W 就係最直接嗰個;用 iPhone 又唔想拎住條線,就喺 MagGo Qi2 10K 同 8.6 毫米嘅 Nano MagGo Qi2 5K 之間,睇你頂唔頂得順厚度。要幫手提電腦回氣,先好諗 Prime 20K 220W 或者 25,000mAh 165W 嗰部。至於 26,250mAh 300W 嗰部,600 克機身日日孭住其實好蝕底——佢係出 trip、開工先拎嘅工具,唔係通勤用嘅。

身為資深 3C 達人與內容編輯,Noah 熱衷於挖掘各類新奇有趣的電子產品。憑藉多年在香港科技媒體的實戰經驗,為你帶來最新、最真實的產品實測與消費建議,是你最可信賴的數碼導航員。

