打機為主嘅手機,呢兩年愈嚟愈難搵。專攻電競嘅牌子一個接一個收線,剩返嘅唔係堆料堆到成塊磚,就係散熱同續航二揀一。小米 POCO X8 Pro Max 好唔好,值得問就係因為佢企咗喺一個冇乜對手嘅位:中階價位、3nm 天璣 9500s,再夾埋一粒 8500mAh 電。
代價當然有:218g 機身、冇無線充電、超廣角同長焦都要讓步。呢篇由跑分同散熱數據講起,逐項拆開螢幕、續航、影相同澎湃 OS 3 嘅 AI 功能,再對照同門幾部機,全部以官方規格同香港傳媒實測為據。
小米 POCO X8 Pro Max 好唔好?一部為續航同效能而生嘅機

POCO 呢條線一路以嚟嘅玩法都好直接:唔同你講品牌故事,淨係喺處理器、螢幕同電池呢幾格落重本,其他位就照計數。X8 Pro Max 係呢套邏輯推到盡嘅版本——一粒 8500mAh 電、一粒 3nm 旗艦晶片、一塊峰值 3500 nits 嘅 1.5K AMOLED,全部塞入一部中階價位嘅機入面。
POCO 同小米本家點樣分工

小米數字系列同 Redmi 走嘅係「均衡」路線,影相、質感、生態環環相扣;POCO 就負責攞走一部分預算,換返效能同續航。所以睇 X8 Pro Max 嘅時候,唔應該用旗艦機嗰把尺去度佢每一格,而係睇佢揀咗邊幾格加碼、邊幾格減。
- 加碼嘅位:處理器、電池容量、充電功率、螢幕亮度、散熱面積
- 減碼嘅位:長焦鏡頭、無線充電、機身重量控制
- 照跟本家嘅位:澎湃 OS 3 系統、Google 生態同 AI 功能
X8 Pro Max 三個核心賣點
- 天璣 9500s:第二代 3nm 製程、4+4 全大核設計,最高時脈 3.73GHz,配 Immortalis-G925 GPU
- 8500mAh 電池:用 16% 高矽碳含量電芯,能量密度去到 847 Wh/L,官方標示兩日續航
- 6.83 吋 1.5K AMOLED:M10 面板、120Hz 更新率、峰值 3500 nits,屏佔比 94.27%
香港行貨版本、顏色同容量

香港版由小米香港官網同本地零售通路發售,記憶體固定 12GB LPDDR5X,儲存有 256GB 同 512GB 兩個 UFS 4.1 版本。機身顏色三隻:黑色、白色、藍色,其中紅色光圈電源按鈕只有黑白兩色先有,機背嘅賽車條紋紋理就只限白色版。
延伸閱讀:小米 POCO M8 好唔好?7.35mm 薄身塞 5520mAh 大電|入門 5G 機揀機攻略
天璣 9500s 效能實試:跑分、遊戲同日常操作速度

要判斷小米 POCO X8 Pro Max 好唔好,第一關一定係效能。呢部機全球首發聯發科天璣 9500s,係少數會落喺中階價位機身上嘅 3nm 旗艦級平台。
4+4 全大核架構同第二代 3nm 製程
- CPU:1 個 Cortex-X925 最高 3.73GHz、3 個 Cortex-X4 最高 3.3GHz、4 個 Cortex-A720 最高 2.4GHz
- GPU:Immortalis-G925,最高時脈 1.6GHz,支援硬件光線追蹤
- 製程:台積電第二代 3nm,同旗艦平台同一級數,能效比上代明顯改善
- AI:內建多模態 NPU,本地處理文字、語音同影像
全大核設計嘅實際好處,唔係跑分數字好睇,而係中高負載切換嗰陣冇「等一等」嘅頓感——開相機、剪片、開大型遊戲呢類要即時爆發嘅動作,反應會直接一啲。
安兔兔跑分同實際遊戲幀率

官方標示嘅安兔兔成績去到 3,085,998(POCO 內部實驗室、安兔兔 V11.0.5、約 25°C 環境),香港傳媒實測嘅數字就大多落喺 280 萬以上,部分優化環境下接近 300 萬。兩組數字之間嘅差距屬正常——實驗室係最理想條件,日常用機通常唔會咁盡。
- 大型 3A 手遊:極高畫質開狂暴模式,可以穩定維持 60fps,全程幾乎冇明顯掉幀
- 智能幀率:部分支援嘅遊戲可插幀去到最高 120FPS
- 觸控採樣:Game Turbo 模式下 480Hz,即時觸控採樣率最高 2560Hz
LPDDR5X 加 UFS 4.1 對日常操作嘅影響
12GB LPDDR5X 記憶體行 9600Mbps,配 UFS 4.1 儲存。實際感受最明顯係兩樣:一係後台留得耐,開返一個放低咗幾個鐘嘅 app 唔使重新載入;二係大型遊戲同大檔案讀取快,安裝更新同載入關卡嘅等待時間短咗。呢兩樣係規格表數字最貼近日常體感嘅一組。
延伸閱讀:小米 POCO F8 Ultra 好唔好?超班Bose音響、5倍潛望攝影!性能、優缺點 (附F8 Pro比較)
散熱同幀率穩定度:3D IceLoop 頂唔頂得住長時間打機

高效能同高發熱一向係孖生兄弟。中階機最常見嘅死症唔係跑分唔夠高,而係跑十分鐘就降頻,幀率由 60 跌落 40 幾。POCO 喺呢部機落嘅散熱本錢,明顯係衝住呢個問題嚟。
5800mm² 液冷面積同 11000mm² 石墨層
- POCO 3D IceLoop:5800mm² 特大 LHP 液冷散熱泵,覆蓋核心熱源,分離汽化同液化路徑做單向循環
- 石墨層:11000mm² 特大面積,導熱系數 1800W/m·K
- 官方數據:SoC 表面溫度最高可降低 3°C
一小時遊戲測試嘅溫度同 1% 低幀率
官方公布嘅一小時 RPG 測試(25°C 環境、遊戲內渲染解像度設最高、幀率設定 60)數據頗有參考價值:X8 Pro Max 嘅 1% 低幀率係 55.41、平均 60.17 fps、最高溫度 41.8°C。同一測試條件下嘅對照組平均幀率其實差唔多,但 1% 低幀率只有 43.2——即係話差異唔喺「快唔快」,而係「跌得幾甘」。
香港傳媒方面嘅實測亦指向同一方向:連續兩粒鐘高負載遊戲之後機身只係微暖,冇出現手汗黏機嗰種焗促感;另一組 30 分鐘測試由起始 25 度上升到大約 37 度。呢個溫度水平,喺香港夏天室內用機算係可以接受嘅範圍,不過戶外大太陽下打機仍然會明顯燙手,呢點冇一部手機例外。
WildBoost、智能幀率同遊戲 HDR

- WildBoost Optimization:喺每個影格生成週期預測運算需求,主動干預以防幀率下跌
- AI 超高解像度:將遊戲畫面智能提升到接近 1.5K 嘅細節水平
- 遊戲 HDR:提升對比度同色彩層次,支援商店遊戲分類下嘅遊戲
- 24 倍超解像度觸控:Game Turbo 開啟時生效,滑動同瞄準判定更細緻
延伸閱讀:小米 POCO X7 Pro 好唔好?香港深度評測:性能、優缺點 (附X7比較及選購指南)
8500mAh 電池同 100W 快充:續航真係頂得住兩日?

8500mAh 呢個數字擺喺 2026 年都仍然係前列。但大電池唔止睇容量,仲要睇部機厚唔厚、充電快唔快、以及用兩年之後仲剩幾多。
矽碳負極點解可以又大電又唔厚
傳統石墨負極嘅能量密度有樽頸,要塞多電就要加厚。X8 Pro Max 用嘅係 16% 高矽碳含量電芯,能量密度去到 847 Wh/L,所以喺 8500mAh 之下機身仍然維持 8.2mm 厚。呢個係近年大電手機最關鍵嘅一項材料改變。
- 官方續航標示:模擬日常混合使用約兩日
- 通話:74 小時以上
- 視像通話:16 小時以上
- 遊戲:15 小時以上
香港傳媒嘅實測數字亦相當一致:打機一粒鐘用電約一成,連續睇串流影片十個鐘之後仲剩三成左右電,換算返一般作息,叉滿一次用足兩日唔算誇張。要留意呢個係中高強度使用嘅結果,如果成日開熱點或者長時間導航,兩日就會縮返做一日半。
100W 有線快充實際要幾耐

官方標示係 24 分鐘由 1% 充到 50%,不過條款寫得好清楚:要用隨機附送嘅 100W 充電器、手動開「最高速度」模式、而且熄咗螢幕先做到。日常一路碌機一路叉,實際會慢一截。另外佢支援 100W PPS 通用協議,即係坊間支援 PPS 嘅第三方充電器都食得到高功率,出街唔使一定帶原廠火牛。
27W 反向充電同電池壽命

27W 有線反向充電係呢部機比較少人提但好實用嘅一格。8500mAh 嘅容量本身已經接近一個細尿袋,可以幫朋友部電話、耳機或者手錶應急補電,而 27W 呢個功率唔係得個意頭——比好多手機得 5W 至 10W 嘅反向輸出實用得多。
至於耐用度,官方引用 TÜV SÜD 嘅高效循環電池耐久認證,理論計算下完成 1600 次完整充放電循環之後,電池容量仍然保持喺 80% 以上。用返佢個模擬習慣(每 1.5 日完成一次完整循環)推算,即係六年以上。呢個係理論值,實際會受充電習慣同環境溫度影響,香港夏天長期高溫叉電會加速老化。
延伸閱讀:小米 Redmi 17 好唔好?7500mAh 續航、4G/5G 點揀同保養攻略
6.83 吋 1.5K 螢幕同賽車美學外形

螢幕係呢部機第二個落重本嘅位。6.83 吋 AMOLED、2772×1280 解像度、120Hz 更新率,超窄邊框下底邊只有 1.78mm、其餘三邊 1.5mm,屏佔比 94.27%。
3500 nits 峰值亮度同 M10 面板

佢用嘅係新一代 M10 顯示面板,換咗新嘅紅色發光物料,發光效率高咗、耗電低咗。峰值亮度 3500 nits(覆蓋 25% 螢幕面積),香港夏天中午企喺街邊都仲睇得清內容——呢個係大部分中階機最容易失守嘅一格。
- 色彩:12 位元色深、680 億種色彩、DCI-P3 廣色域
- 影片標準:支援 HDR10+ 同 Dolby Vision
- 保護玻璃:Corning Gorilla Glass 7i
- 觸控:最高 480Hz 採樣率、2560Hz 即時觸控採樣率(Game Turbo 模式)
3840Hz PWM 調光同護眼認證

夜晚熄晒燈碌機嗰陣最傷眼嘅唔係亮度,而係低亮度下嘅頻閃。X8 Pro Max 用 3840Hz 高頻 PWM 調光,再加晝夜節律護眼模式,並取得 TÜV Rheinland 低藍光(硬件方案)、晝夜節律同不閃頻三項認證。習慣瞓前碌半個鐘手機嘅,呢一格嘅價值大過多幾百尼特亮度。
玻璃纖維背蓋、RGB 燈效同 218g 手感

機身用玻璃纖維背蓋配高強度金屬中框,整機通過 SGS 五星卓越性能認證,涵蓋抗摔、抗彎曲同抗擠壓三項。防水方面係 IP68,可承受兩米深靜水浸泡 30 分鐘——呢個係實驗室條件,唔代表可以帶落泳池。
- 尺寸重量:162.9 × 77.9 × 8.2mm、218g
- 動態 RGB 燈效:鏡頭模組跑道式燈環,8 種顏色可選,可同音樂、遊戲、來電、通知同充電進度同步
- 指紋:超聲波螢幕指紋,支援濕手解鎖
- 揚聲器:對稱雙 1115F 立體聲,官方標示音量提升 400%,另有夜間低音量模式
218g 呢個重量要老實講:唔算災難,但單手用耐咗一定攰。搭車一隻手扶住扶手一隻手碌機嗰種姿勢,用十分鐘就會想搵位揗一揗。想要輕,呢部機由一開始就唔係你嗰杯茶。
延伸閱讀:小米 15T 好唔好?實測Leica相機、性能、續航力,整合優缺點及Pro版分別
相機實試:50MP Light Fusion 600 主鏡有咩取捨

影相從來唔係 POCO 嘅主場,X8 Pro Max 都冇例外。不過「唔係主場」同「唔夠用」係兩回事,關鍵係睇清楚佢喺邊度夠、邊度唔夠。
主鏡日拍同夜拍表現

- 感光元件:Light Fusion 600,1/1.95 吋、1.6μm 四合一超級像素
- 光學規格:f/1.5 大光圈、6P 鏡頭、OIS 光學防手震
- 技術:雙原生 ISO Fusion,高反差同低光場景保留更多細節
日拍色彩自然、動態範圍闊,逆光同高反差場景保留到唔少細節。夜拍方面,靠 OIS 加夜景模式,手持都影到穩定清晰嘅相,雜訊控制企理。呢個水平放喺同價位入面唔算突出,但完全應付得到日常記錄同社交媒體分享。
超廣角、前置鏡頭同變焦能力
副鏡就係取捨最明顯嘅位。800 萬像素超廣角喺日光下影風景同建築物冇問題,但一放大就見到邊緣鬆散,暗光環境雜訊亦明顯。變焦方面得 2 倍光學級變焦,冇獨立長焦鏡,再推上去就係數碼裁切。前置 2000 萬像素,錄影只到 1080p 60fps。
- 唔夠用嘅場合:演唱會、球場、遠景建築、拍月亮呢類要真長焦嘅場合
- 夠用嘅場合:日常街拍、食物、人像、室內合照、旅行紀錄
錄影、UltraSnap 同 AI 修圖工具

錄影最高支援 4K 60fps,穩定性同收音都企理,另有 4K 夕陽人像影片模式(限 1080P 30fps 同 4K 30fps)。UltraSnap 連拍功能今代支援人像模式,連拍最多 120 張仍然可以套用完整演算法,影小朋友同寵物呢類郁身郁勢嘅題材幫得手。
- AI 摳圖:主體識別、動作識別加背景修復
- AI 反光消除:消除隔玻璃影相嘅眩光
- AI 美化:自動調整曝光、飽和度同對比度
- 菲林濾鏡:經典正片同負片風格
延伸閱讀:小米 15T Pro 好唔好?演唱會神器實測!Leica長焦、效能、電量全方位開箱評測
小米澎湃 OS 3、AI 功能同香港實用配置

硬件講完,日日用落最影響體驗嘅其實係系統同連接性呢一堆「細節位」。
HyperOS 3 同更新年期
X8 Pro Max 預載小米澎湃 OS 3(Xiaomi HyperOS 3),基於 Android 16。介面清爽、動畫流暢,預載 app 數量偏多係事實,不過大部分可以卸載。更新承諾方面,小米為呢部機提供 4 年系統更新同 6 年安全更新,以中階機嚟講屬於較長嘅一批。
Gemini、一圈即搜同 AI 工具

系統整合咗 Google Gemini,包括 Gemini 覆蓋層(唔使切換 app)、Gemini Live(可以分享相機或螢幕畫面即時傾)同圖像生成。一圈即搜(Circle to Search)就係圈住螢幕上任何圖像、影片或者文字直接搜尋,唔使先截圖再上載。
- AI 識音:自動將錄音轉文字,支援語者識別、摘要同翻譯
- 同聲傳譯:通話或者網上會議即時翻譯
- AI 寫作:全系統可用,做文章摘要、筆記整理同訊息校對
- AI 搜尋:用自然語言喺機內搵返你要嘅內容
eSIM、離線通訊、超聲波指紋同揚聲器

香港用家最實際嘅一格係雙卡配置:nano SIM 加 nano SIM,或者 nano SIM 加 eSIM。經常出差同旅行嘅,直接買 eSIM 數據計劃就唔使拆卡。另外佢支援小米離線通訊,喺完全冇網絡嘅環境(開闊地方最遠約 500 米)可以同另一部支援嘅小米裝置語音通話,需要 SIM 卡同已登入嘅小米帳戶——露營、行山同大型場館收得差嗰陣用得着。
- 無線:Wi-Fi 7、藍牙 6.0、NFC、紅外線發射器
- 解鎖:超聲波螢幕指紋加 AI 面部解鎖
- 震動:X 軸線性馬達
- 音效:Dolby Atmos 同 Hi-Res Audio
延伸閱讀:小米 17T Pro 好唔好?Leica 5 倍長焦、7000mAh 續航同選購指南
POCO X8 Pro Max 優點同缺點一次過講清

綜合官方規格同香港傳媒實測,可以好清楚噉分出呢部機贏喺邊、輸喺邊。
五個真係值得留意嘅優點

- 續航:8500mAh 加高矽碳電芯,混合使用兩日唔叉電做得到
- 效能:天璣 9500s 全大核,重度遊戲同多工都夠力
- 散熱穩定:3D IceLoop 加大石墨層,長時間打機幀率跌幅細
- 螢幕:3500 nits 峰值亮度加 3840Hz PWM,戶外同夜間都照顧到
- 三防同耐用:IP68 加 SGS 五星抗摔認證,超聲波指紋支援濕手解鎖
三個要接受嘅缺點

- 冇無線充電:習慣咗返到公司或者床頭放低就叉電嘅,要改返用線
- 218g 重量:大電池嘅必然代價,單手長時間用會攰
- 影像取捨:冇長焦鏡、超廣角只有 800 萬像素、前置錄影止於 1080p
另外預載應用程式數量偏多,第一次開機建議留十分鐘執一執。呢個唔算致命,但係第一印象扣分位。
邊類人啱買、邊類人唔好買
- 好啱:每日在外時間長、打機為主、要幫其他裝置應急補電、經常戶外用機
- 可以考慮:想要一部唔使成日搵拖板嘅副機,或者由三四年前舊機換上嚟嘅用家
- 唔好買:追求輕薄單手手感、要真長焦影遠景、非要無線充電唔可嘅用家
延伸閱讀:三星 Galaxy A27 好唔好?港版規格、6 年更新同 A17/A37 揀機攻略
同門點揀:X8 Pro Max、POCO M8 Pro 同小米 17 Max 規格比較

X8 Pro Max 上面有小米數字系列旗艦,下面有同廠嘅 POCO M8 Pro,好多人卡住嘅位就係「跳唔跳級」。以下用三部機拉直對比,方便一眼睇晒差異點。
| 比較項目 | POCO X8 Pro Max | POCO M8 Pro | 小米 17 Max(中國版) |
|---|---|---|---|
| 處理器 | 天璣 9500s(3nm,最高 3.73GHz) | Snapdragon 7s Gen 4(4nm,最高 2.7GHz) | 第五代驍龍 8 至尊版(3nm,最高 4.6GHz) |
| 螢幕 | 6.83 吋 AMOLED、2772×1280、120Hz | 6.83 吋 AMOLED、2772×1280、120Hz | 6.9 吋 AMOLED、2608×1200、120Hz |
| 峰值亮度 | 3500 nits | 3200 nits | 3500 nits |
| 記憶體/儲存 | 12GB LPDDR5X+UFS 4.1 | 最高 12GB+UFS 2.2 | 最高 16GB LPDDR5X+UFS 4.1 |
| 電池容量 | 8500mAh | 6500mAh | 8000mAh |
| 有線快充 | 100W | 100W | 100W |
| 無線充電 | 不支援 | 不支援 | 50W |
| 反向充電 | 27W(有線) | 22.5W(有線) | 22.5W(有線) |
| 主鏡頭 | 5000 萬像素 Light Fusion 600、f/1.5、OIS | 5000 萬像素、f/1.6、OIS | 2 億像素 HP9、f/1.65、OIS |
| 長焦鏡頭 | 冇(2 倍光學級變焦) | 冇 | 5000 萬像素 3 倍潛望長焦 |
| 超廣角 | 800 萬像素 | 800 萬像素 | 5000 萬像素 |
| 前置鏡頭 | 2000 萬像素、1080p 60fps | 3200 萬像素、1080p 60fps | 3200 萬像素、4K 30fps |
| 最高錄影 | 4K 60fps | 4K | 8K 30fps |
| 防塵防水 | IP68 | IP68/IP69K | 未標示同級 |
| 藍牙 | 6.0 | 5.4 | 5.4 |
| 指紋 | 超聲波螢幕指紋 | 光學螢幕指紋 | — |
| 機身重量 | 218g | 206g | — |
同 POCO M8 Pro 嘅實際分別
兩部機螢幕尺寸同解像度一樣,睇規格表好易以為分別唔大。實際差距集中喺三個位:處理器級數(3nm 全大核對 4nm 中階平台)、儲存速度(UFS 4.1 對 UFS 2.2)同電池容量(8500mAh 對 6500mAh)。
- 揀 X8 Pro Max:要打大型遊戲、要幀率穩定、要兩日續航
- 揀 M8 Pro:想輕啲(206g)、想要更高防護等級(IP69K)、前置自拍要 3200 萬像素
同小米 17 Max 嘅實際分別
小米 17 Max 屬中國版旗艦,強項全部落喺影像同無線充電:2 億像素主鏡加 3 倍潛望長焦、8K 錄影、50W 無線充電。X8 Pro Max 反過來喺電池容量、藍牙版本(6.0)、遊戲觸控採樣同 IP68 標示上佔優。簡單講就係「影相優先」對「續航同打機優先」,同價位無關,係取向問題。
Iron Man 限定版同標準版點揀
POCO 今代同 Marvel 合作推出咗 X8 Pro Iron Man 限定版,機身黑金配色、閃光燈做成弧形反應堆造型,仲有專屬主題介面。要留意限定版係基於 X8 Pro 而唔係 X8 Pro Max,所以硬件規格同呢篇講嘅唔完全一樣——鍾意個造型就要接受呢個分別。
延伸閱讀:Xiaomi 17 好唔好?實測細機超強續航、Leica相機,一篇睇晒 Pro / Pro Max 優缺點
常見問題 (FAQ)
最後整合返香港用家問得最多嘅幾條,全部用官方規格同實測數據作答。
POCO X8 Pro Max 支唔支援無線充電?
唔支援。呢部機只有 100W 有線快充同 27W 有線反向充電,冇無線充電。如果你習慣咗返屋企或者返到公司放低部機就自動叉電,換咗呢部機要改返插線嘅習慣。好處係佢有 100W PPS 通用協議,出街借人哋支援 PPS 嘅充電器都食到高功率。
8500mAh 大電池係咪好易衰?
容量大唔等於易衰,反而因為同樣用量下循環次數少咗,理論上更耐用。官方引用 TÜV SÜD 高效循環電池耐久認證,理論計算下完成 1600 次完整充放電循環後容量仍保持 80% 以上,相當於六年以上。不過呢個係實驗室理論值,香港夏天長期高溫下一路叉電一路打機,老化速度會快過理論值。
部機 218g 會唔會太重?
以 8500mAh 電池嚟講,218g 已經算控制得唔錯,機身仍然維持 8.2mm 厚。但客觀事實係佢比一般 6.8 吋機重廿幾克,單手長時間用(例如瞓喺床上碌機、企喺車廂一隻手扶扶手)會明顯覺得攰。想輕身嘅話,呢部機由設計方向開始就唔係為你而設。
港版有冇 eSIM 同 NFC?
有。X8 Pro Max 支援雙卡配置,可以係 nano SIM 加 nano SIM,亦可以係 nano SIM 加 eSIM,經常出差旅行嘅可以直接買 eSIM 數據計劃。NFC 亦有配備,另外仲有紅外線發射器可以當家電遙控。
可以升級幾多年 Android?
小米為呢部機提供 4 年系統更新同 6 年安全更新,以中階價位機嚟講屬於較長嘅一批。即係話就算你打算用足四五年,系統版本同保安修補都仲有支援,唔會用到中途就變孤兒機。
打機會唔會燙手降頻?
長時間高負載一定會熱,但降頻幅度控制得唔錯。官方一小時 RPG 測試下最高溫度 41.8°C、1% 低幀率 55.41;本地實測連續兩粒鐘遊戲後機身只係微暖。要留意呢啲都係室內環境,香港夏天喺戶外太陽底下打機,任何手機都會明顯燙手同降頻。

延伸閱讀:HONOR 600S 好唔好?8,100mAh 大電、IP69K 三防、AI 鍵選購攻略
講到尾,8500mAh 同 218g 係同一件事嘅兩面:要兩日唔使叉電,就要接受部機重過同級機成廿幾克。所以佢最啱三類人——通勤時間長、行山露營要用足全日嘅;打機睇重幀率穩定過樣樣都掂嘅;同埋成日要幫人部機應急補電嘅。
相反,鍾意瞓喺床上單手碌機嘅,6.83 吋加 218g 你捱唔耐;影相要推遠景嘅,佢根本冇長焦鏡;習慣放低部機就自動叉電嘅,冇無線充電呢格要諗清楚先好落訂。

身為資深 3C 達人與內容編輯,Noah 熱衷於挖掘各類新奇有趣的電子產品。憑藉多年在香港科技媒體的實戰經驗,為你帶來最新、最真實的產品實測與消費建議,是你最可信賴的數碼導航員。

